Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (2023)

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku

Zanim zdecydujesz się na zakup pompy ciepła, opinie użytkowników pozwolą ci się lepiej zapoznać z tymi szczególnymi urządzeniami grzewczymi. Czy taka inwestycja się opłaca? Jakie obawy przed jej zakupem mają właściciele domów jednorodzinnych? Zobacz, jak działają pompy ciepła. Opinie o poszczególnych modelach pozwolą ci wybrać taki, który spełni twoje oczekiwania.

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (1)

Jacek Krajl

Zaktualizowano: 25 listopada 2022 25.11.2022 Czas lektury: 7min

Zporadnika dowieszsię

 • Pompa ciepła – forum jako źródło opinii i informacji
 • Pompy ciepła – opinie użytkowników w 2022 roku
 • Z czego wynikają negatywne opinie o pompach ciepła?
 • Pompa ciepła – opinie o koszcie miesięcznym w 2022 roku
 • Powietrzna pompa ciepła a pompa gruntowa – opinie o wydajności
 • Dlaczego opinie o pompach ciepła są tak różne?
 • Więcej poradników opompach ciepła

Ponad 23121 Sprzedawców Pomp Ciepła blisko Ciebie

Pompa ciepła – forum jako źródło opinii i informacji

Oceny użytkowników różnych sprzętów są najbardziej miarodajną wskazówką w kwestii wyboru jednego z modeli np. pomp ciepła. Forum internetowe może być świetnym źródłem opinii i informacji o pompach ciepła.

Co ważne – na forach pojawiają się zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie, a w Oferteo przygotowaliśmy przegląd często poruszanych wątków i opinii o pompach ciepła na forum.

Sprawdź, jakie są opinie o pompach ciepła na forach w 2022 roku. Jakie modele cieszą się szczególnym uznaniem na forum i na co zwracają uwagę użytkownicy forum o pompach ciepła?

Pompy ciepła – opinie użytkowników w 2022 roku

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które zyskuje na popularności. Aż w 75 procentach korzysta z energii odnawialnej. Ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery, a przy tym pracuje niezawodnie. To tylko niektóre z powodów, dla których Polacy coraz częściej myślą o zainstalowaniu we własnym domu pompy ciepła. Opinie o odnawialnych źródłach energii i ich wykorzystaniu są coraz lepsze. Wystarczy przytoczyć wyniki badań PORT PC. W 2021 roku cały polski rynek pomp ciepła wzrósł aż o 66 %., a rozwiązań do ogrzewania budynków o ponad 80 %. Z uwagi na wojnę w Ukrainie zainteresowanie tymi sprzętami staje się coraz większe, bo gaz i węgiel podrożały, a właśnie one są często wykorzystywane do ogrzewania budynków mieszkalnych. Pozostaje tylko wybór odpowiedniej pompy ciepła. Opinie o takich urządzeniach ułatwiają wybór.

Decyzję o instalacji pompy ciepła najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu. Nie oznacza to, że nie można jej zamontować w już istniejącym budynku.

Zanim wybierzesz urządzenie, powinieneś zapoznać się z opiniami osób, które już od jakiegoś czasu użytkują pompy ciepła. Choć zdania są podzielone, przeważają pozytywne rekomendacje. Zapoznaj się z nimi:

 1. To jeden z najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
 2. Warto zdać się na ekspertów w zakresie dopasowania pompy do wymagań energetycznych budynku i im pozostawić jej montaż. Wcześniej przeprowadzą z klientem rozmowę, z której dowiedzą się o potrzebach mieszkańców, ich możliwościach finansowych, a także ocenią stan budynku.
 3. Warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła – opinie na forum wskazują, że najbardziej opłacalne będzie jej połączenie z systemem paneli fotowoltaicznych.
 4. Wybór pompy ciepła od renomowanego producenta się opłaca w dłuższym horyzoncie inwestycyjnym – będzie droższa, ale niezawodna i przyniesie realne oszczędności na energii konwencjonalnej.

Najlepsze opinie o pompie ciepła przedstawiliśmy na infografice poniżej:

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (2)

Z czego wynikają negatywne opinie o pompach ciepła?

Zapytaliśmy specjalistów współpracujących z Oferteo, jakie jeszcze wątpliwości mają klienci, zwłaszcza ci, którzy rozczarowali się wyborem pompy ciepła. Opinie negatywne często wynikają z tego, że urządzenia są źle dopasowane do domu, który ma być nimi ogrzewany lub z wyboru niskiej jakości urządzeń grzewczych.

Z opinii o pompach ciepła powietrznych wynika, że osoby zastanawiające się nad ich zakupem obawiają się hałasu. Wśród producentów pomp bez problemu znajdziesz jednostki, które pracują cicho i nie będą uciążliwe dla sąsiadów, nawet kiedy dom znajduje się blisko granicy działki. Czasem trzeba za nie jednak więcej zapłacić.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku normy dopuszczalnego poziomu hałasu na terenach zabudowy jednorodzinnej wynoszą 50 dB w ciągu dnia i 40 dB nocą.

Negatywne opinie dotyczą również awaryjności oraz żywotności urządzeń. Jednak prawidłowo zainstalowana oraz regularnie serwisowana pompa działa bezawaryjnie nawet kilkanaście lat.

Pamiętaj!

Dla prawidłowego działania pompy ciepła przez długie lata ważne jest, by to specjalista ją zamontował i przeprowadzał regularne przeglądy techniczne urządzenia. Urządzenie powinno być sprawdzane co roku. Koszt serwisu pompy ciepła to około 300-500 zł. Na sprzęt otrzymujesz gwarancję. W zależności od lokalizacji czy specyfiki systemu grzewczego jest to od 2 do nawet 5 lat. Taka inwestycja powoduje, że problemy z pompami, które są źródłem niektórych negatywnych opinii, po prostu się dezaktualizują.

Opinie o pompach ciepła są zwykle pozytywne. Klienci doceniają efektywność pracy urządzeń oraz ich automatyczne działanie.

Co prawda zdarzają się niezadowoleni użytkownicy, zwykle jednak dlatego, że mają źle dobrane urządzenie lub ktoś nieprawidłowo wykonał jego instalację. Dlatego dobór pompy ciepła oraz jej montaż najlepiej jest powierzyć specjalistom. Sprawdź oferty specjalistów od pomp ciepła z Leszna, specjalistów od pomp ciepła z Bielska-Białej lub innego miasta bliżej ciebie.

Pompa ciepła – opinie o koszcie miesięcznym w 2022 roku

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (3)

Opinie o pompach ciepła są na ogół pozytywne. Wśród negatywnych zdań na temat urządzenia grzewczego najczęściej powtarzają się te dotyczące wysokich kosztów. Cena pompy ciepła rzeczywiście może być wyższa niż kotłów na węgiel, gaz czy olej. Jest to jednak inwestycja na lata. Koszt zakupu, montażu oraz eksploatacji urządzenia zwraca się już po kilku sezonach i jest korzystniejszy niż w przypadku ogrzewania domu paliwem stałym.

Użytkownicy pomp ciepła podkreślają również, że decydując się na ich montaż, uniknęli wydatków związanych z przyłączem gazu, kupnem lub wynajmem zbiorników na gaz czy olej. Mimo że ekologiczne urządzenia grzewcze są drogie, inwestycja w pompę ciepła szybko się zwraca. Koszt miesięczny – opinie użytkowników wskazują, że może być obniżony w porównaniu z ogrzewaniem domu gazem, węglem czy pelletem. Dodatkowo możesz ubiegać się o dofinansowanie na pompę ciepła np. w ramach Programu „Czyste Powietrze”.

Opinie na temat kosztów pompy ciepła są różne, ponieważ często zależą od rodzaju urządzenia grzewczego. Najpopularniejsza i najtańsza jest powietrzna pompa ciepła.

Sprzęt ten nie wymaga ingerencji w grunt tak jak pompa gruntowa. Jeśli chodzi o wykorzystanie energii – pompy ciepła charakteryzują się stosunkowo niskim zużyciem prądu. Jest on niezbędny głównie do zasilenia sprężarki. Z jednej pobranej kilowatogodziny zyskasz nawet do 5 kWh ciepła! Jeśli dodatkowo zdecydujesz się zainwestować w fotowoltaikę, będziesz zasilać system grzewczy darmowym prądem.

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 23121 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w2023 roku wposzczególnych miastach powiatowych:

 • Warszawa (1398 firm)
 • Katowice (410 firm)
 • Wrocław (900 firm)
 • Poznań (860 firm)
 • Kraków (839 firm)
 • Gdańsk (459 firm)
 • Łódź (572 firm)
 • Szczecin (383 firm)
 • Bydgoszcz (388 firm)
 • Rzeszów (309 firm)
 • Lublin (352 firm)
 • Olsztyn (267 firm)
 • Zielona Góra (219 firm)
 • Kielce (349 firm)
 • Opole (253 firm)

Powietrzna pompa ciepła a pompa gruntowa – opinie o wydajności

Osoby, które zastanawiają się nad pompą, często zadają pytanie o wydajność tych urządzeń. Obawiają się, że nie będą skuteczne zimą. Nie jest to prawda – jeśli pompa ciepła jest nieefektywna, oznacza to, że była źle dobrana.

Za najbardziej wydajne uznawane są gruntowe pompy ciepła. Dlaczego? Ponieważ do ogrzania budynku wykorzystują ciepło ziemi, która ma jednakową temperaturę niezależnie od warunków pogodowych. Aby korzystać z energii geotermalnej, konieczne jest wykonanie kosztownych odwiertów.

Jeśli chcesz uniknąć tego wydatku, wybierz powietrzną pompę ciepła. Choć jej sprawność zależy od temperatury, nie oznacza to, że w mroźne dni zostaniesz bez ogrzewania.

Nowoczesne powietrzne pompy ciepła gwarantują efektywne działanie nawet w temperaturze minus 25 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura spadnie poniżej tego poziomu, uruchomi się awaryjna grzałka elektryczna. Jednak jak pokazały ostatnie lata, bardzo mroźnych dni jest naprawdę niewiele.

Czasem nie warto więc ponosić kosztów związanych z pozwoleniami pod montaż pompy gruntowej czy instalacją jej podziemnych elementów. Każda z pomp ciepłą będzie dobrze spełniać swoją funkcję.

Jak wskazuje ekspert:

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (20)

Specjalista Oferteo.pl

To czy powinniśmy wybrać pompę gruntową czy powietrzną, zależy tak naprawdę od miejsca zamieszkania. Pompy powietrzne są już tak wydajne, że działają w większości warunków. Pompa ciepła gruntowa ze względu na koszty ma sens bardziej w terenach chłodniejszych, np. podgórskich, bo wtedy ma stabilniejsze źródło.

Dlaczego opinie o pompach ciepła są tak różne?

Zróżnicowanie opinii o pompach ciepła jest bardzo duże, ale wiele z nich wynika z błędnego przekonania o ich funkcjonowaniu czy wysokich kosztach zakupu. Negatywne opinie mogą być związane z błędnym doborem urządzenia do systemu ogrzewania w domu i do jego kubatury albo z nieprawidłowym montażem. Wszystko to doprowadza do sytuacji, że część opinii o pompach ciepła może być błędnie negatywnych, a część będzie pozytywnych. Te ostatnie najczęściej są głoszone przez osoby, które od lat korzystają z pomp ciepła i nie wahały się powierzyć ich wyboru ekspertom. Najczęściej lepiej zapłacić więcej, ale otrzymać w zamian produkt naprawdę wysokiej jakości.

Czytaj też: Ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła i czy się opłaca?

Dodano: 25 sierpnia 2020 Zaktualizowano: 25 listopada 2022

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (21)

Pompa ciepła – cena w 2023 roku. Ile kosztuje pompa ciepła z montażem?

Cena pompy ciepła i koszt montażu pompy zależy głównie od sposobu pozyskiwania ciepła. Gruntowe pompy ciepła mają najwyższą efektywność bez względu na porę roku, ale są też najdroższe. Cena powietrznej pompy ciepła jest niższa, jednak powietrze nie jest stabilnym nośnikiem ciepła. Sprawdziliśmy cennik powietrznych i gruntowych pomp ciepła w poszczególnych miastach w Polsce! Sprawdź cenę pomp ciepła w 2023 roku.

13.04.2023

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (22)

Pompa ciepła do basenu – czy warto?

Jak podgrzać wodę w ogrodowym lub domowym basenie? Rozwiązaniem jest dedykowana pompa ciepła do basenu. To tani i prosty sposób na podgrzanie wody, utrzymanie optymalnej temperatury i wydłużenie sezonu na kąpiele. Jak działa pompa ciepła do basenu? Ile prądu zużywa? Jak przebiega montaż basenowej pompy ciepła?

30.06.2022

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (23)

Jak obliczyć koszt pompy ciepła do domu 100 m2?

Dobór pompy ciepła do powierzchni domu nie jest zadaniem trudnym, jeśli znasz kilka zasad. Pompy ciepła są montowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i gospodarczych. Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 100 m2? Wpływa na niego wiele czynników, kubatura budynku jest jednym z nich. Sprawdziliśmy, jak obliczyć moc grzewczą pompy ciepła odpowiedniej dla domu o powierzchni 100 m2 i na jaki koszt pompy ciepła trzeba być przygotowanym.

30.12.2022

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (24)

Klimakonwektor do pompy ciepła – dlaczego warto go mieć?

Klimakonwektor do pompy ciepła jest urządzeniem, które zastępuje ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne grzejniki. Zimą pozwala na podniesienie temperatury otoczenia, a latem – na schłodzenie powietrza. Jak działa i z czego właściwie jest zbudowany?

31.08.2022

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (25)

Pompa ciepła – schemat i zasada działania. Jak działa pompa?

Schemat pompy ciepła przedstawia jej pracę z wykorzystaniem różnego rodzaju dolnych źródeł grzewczych. Skąd pompa ciepła może czerpać energię do zasilania domu? Jak działa i czy może być jednocześnie połączona z panelami fotowoltaicznymi? Sprawdź, jak wygląda schemat pompy ciepła i dowiedz się, jakie są najważniejsze elementy pompy!

04.01.2023

Pompy ciepła – opinie użytkowników na forum w 2023 roku | Oferteo.pl (26)

Pompa ciepła woda-woda – zasada działania, cena, zalety i wady

Pompa ciepła woda-woda to urządzenie grzewcze, które pobiera energię cieplną z wody gruntowej przez studnię czerpalną. Woda przenosi ciepło do systemu ogrzewania, następnie schłodzona wraca do obiegu poprzez studnię zrzutową. Czy pompa ciepła woda-woda to dobra inwestycja? Ile kosztuje eksploatacja pompy woda-woda? Jakie są wady oraz zalety pompy ciepła woda-woda?

28.07.2022

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Melvina Ondricka

Last Updated: 27/06/2023

Views: 6310

Rating: 4.8 / 5 (48 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Melvina Ondricka

Birthday: 2000-12-23

Address: Suite 382 139 Shaniqua Locks, Paulaborough, UT 90498

Phone: +636383657021

Job: Dynamic Government Specialist

Hobby: Kite flying, Watching movies, Knitting, Model building, Reading, Wood carving, Paintball

Introduction: My name is Melvina Ondricka, I am a helpful, fancy, friendly, innocent, outstanding, courageous, thoughtful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.